اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی نوعی آتل پلاستیکی است که بعد از اتمام جراحی بینی برای محافظت از استخوان و غضروف بینی روی بینی قرار داده می شود.

جراحی بینی به منظور رفع ایرادات ظاهری در عین حفظ عملکرد طبیعی بینی برای ایجاد بینی زیبا متناسب با چهره فرد انجام می شود.

افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند می توانند با مراجعه به سایت دکتر سوسن سکوتی نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی ایشان را در آرشیو گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مشاهده نمایید.

هدف از گذاشتن اسپلینت بینی

  • نگهداری از بافت و غضروف بینی جدید
  • کاهش تورم

نگهداری از اسپلینت بینی

دوران نقاهت جراحی بینی یک هفته تا ده روز می باشد و فرد در این مدت باید مراقب پانسمان بینی خود باشد چرا که خیس شدن اسپلینت بینی یا حتی چسب بینی باعث می شود زودتر از موعد مقرر از جای خود جا به جا گردد و نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین منظور برای داشتن نتیجه جراحی بینی مطلوب تر و موفق تر باید یکسری اقدامات را بعد از جراحی بینی رعایت نمود که برای آگاهی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی مراجعه نمایید.

نکته ای که باید در اینجا ذکر شود این است که قبل از جراحی بینی استحمام نمایید و بعد از دو روز می توانید با رعایت کردن مواردی که گچ بینی خیس نشود، استحمام نمایید.

برای تمیز کردن صورت در روز های اول بعد از جراحی زیبایی بینی از پنبه یا دستمال مرطوب استفاده نمایید.

عوارض خیس شدن اسپلینت بینی

  • ایجاد حساسیت و در نتیجه خارش پوست بینی خواهد شد.
  • زودتر از زمان موعود جابه جا می گردد و تاثیر بسزایی بر نتیجه جراحی بینی خواهد گذاشت.

اسپلینت بینی

زمان برداشتن اسپلینت بینی

بعد از یک هفته تا ده روز اسپلینت بینی برداشته می شود.

فرد قبل از مراجعه به مطب جراح بینی باید استحمام نماید به نحوی که پانسمان بینی به طور کامل خیس شود و هنگام برداشتن آن فرد درد یا ناراحتی نداشته باشد.

اسپلینت بینی باید توسط جراح بینی برداشته شود و بعد از برداشتن آن به فرد آینه ای داده می شود که بینی جدید خود را مشاهده کرده و قابل ذکر است بینی متورم است و نتیجه نهایی جراحی بینی بعد از کاهش تورم قابل مشاهده خواهد بود.

در پایان بینی چسب زده می شود.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

ارسال پاسخ

شانزده − 11 =