انواع بینی

انواع بینی

انواع بینی : کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است بدانند که بینی دارای دو نوع است و نوع بینی در انتخاب مدل بینی و نتیجه حاصل از جراحی بینی تاثیر بسزایی دارد.

انواع بینی عبارتند از :

  • بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای استخوان ضعیف و پوست ضخیم باشد، همجنین این نوع بینی دارای نوک بینی گرد و غدد چربی در اطراف سوراخ های بینی می باشد.

کسانی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

در مدل بینی طبیعی ایرادات بینی برطرف می گردد و بینی حالت طبیعی خود را حفظ می کند.

  • بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد، این نوع بینی از نظر ظاهری دارای قوز روی پل بینی می باشد و استخوان آن را به راحتی لمس نمود، کسانی که دارای این نوع بینی هستند می توانند در جراحی بینی استخوانی مدل بینی طبیعی ، نیمه فانتزی ، فانتزی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

حتما در جراحی زیبایی بینی به نکاتی که جراح بینی پس از تعیین نوع بینی می گوید دقت کند و رعایت نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی بینی به دست آورید.

 

انواع بینی

 

نحوه تشخیص انواع بینی

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید چه نوع بینی دارید آسان ترین راه آن فشار دادن بینی با دو انگشت می باشد، در صورتی که بینی خود را فشار دادید و از آن چربی خارج شد بینی شما گوشتی می باشد.

بهترین مدل بینی

بهترین مدل بینی با توجه نوع بینی و آناتومی صورت شما تعیین می شود، در جلسات مشاوره با جراح بینی خوب انتظارات خود را از جراحی زیبایی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا او پس از معاینه و بررسی بینی و در نظر گرفتن انتظارات شما بهترین مدل بینی را برای جراحی به شما پیشنهاد دهد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر جراح بینی خود را به درستی انتخاب کرده باشید او با تجربه  مهارت خود می تواند مناسب ترین مدل بینی را برای شما انتخاب کند.

مدل بینی مردانه

معمولا یکی از پرطرفدار ترین مدل های بینی در میان مردان ، مدل بینی طبیعی می باشد که حالت طبیعی بینی و مردانه بودن چهره را حفظ می کند.

آقایان بهتر است از انجام جراحی بینی فانتزی و غیره خودداری نمایند.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینی – بهترین جراح بینی )