اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن داشته باشند، در این مقاله می خواهیم درباره اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی توضیحاتی را مطرح کنیم.

در برخی مواقع جراح بینی از بخیه های غیر جذبی استفاده می کند و اگر بیمار به موقع برای کشیدن آن ها مراجعه نکند باعث بروز عفونت می شود.

اما با شستشوی بینی با سرمخصوص از بروز عفونت جلوگیری کرده و میزان تورم ناشی از عمل جراحی بینی کاهش می یابد.

سرم شستشوی بینی سدیم کلراید باعث خارج شدن لخته های خون و ترشحات بینی شده و سبب رفع گرفتگی بینی می شود.

نحوه شستشوی بینی با سدیم کلراید به چه صورت می باشد؟

برای شستشوی بینی فرد می تواند از قطره ها یا سرم های مخصوص استفاده نماید و برای سهولت در انجام کار از سرنگ استفاده کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که تا زمانی که بخیه ها هنوز در بینی وجود دارند شستشوی بینی باید با دقت بیشتری انجام شود.

بیمار باید بداند که در هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی باید هر دو الی چهار ساعت یک بار بینی خود را بشوید و بعد از آن هر هشت ساعت یک بار و به مرور زمان شستشوی بینی با محلول سدیم کلراید کاهش می یابد.

 

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

 

علت بوی بد بینی چیست ؟

در برخی از مواقع بیماران پس از جراحی زیبایی بینی از بوی بد موجود در بینی شکایت می کنند، بهتر است بدانید که علت بوی بد موجود در بینی رعایت نکردن مراقبت های بعد از جراحی بینی و اهمیت ندادن به شستشوی مداوم بینی می باشد.

بخیه های موجود در بینی در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی بینی رعایت نشود، یک راه باریک در بینی ایجاد می کند که باعث ورود باکتری ها به آنجا شده و این باکتری ها باعث عفونت و ایجاد بوی بد در بینی می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در مقاله مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی به طور کامل توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید با مراجعه به آن اطلاعات لازم را کسب نمایید و با رعایت آن ها به نتیجه ایده آل و مطلوب از جراحی بینی برسید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن و غیره تعیین می شود.

 

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینی – بهترین جراح بینی )