جراحی کردن بینی

جراحی کردن بینی

همانطور که می دانید رینوپلاستی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد بهتر است بدانید که جراحی کردن بینی به منظور رفع ایراداتی همچون قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، کجی و انحراف بینی و غیره انجام می شود.

کسانی که قصد جراحی کردن بینی دارند بهتر است بدانند که این عمل زیبایی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

این تقسیم بندی بر اساس ویژگی های این دو نوع بینی و توسط بهترین جراح بینی انجام شده است.

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد، همچنین نوک این نوع بینی گرد می باشد، کسانی که می خواهند تشخیص دهند بینی گوشتی دارند یا استخوانی می توانند با فشار دو انگشت متوجه شوند به این صورت که اگر با فشار دو انگشت بینی چربی از آن خارج شد بینی گوشتی است.

کسانی که دارای بینی گوشتی هستند می توانند در عمل جراحی بینی گوشتی مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را از آن به دست آورند.

اما بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت و غضروف محکم باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در عمل جراحی بینی استخوانی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی ، نیمه فانتزی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

 

جراحی کردن بینی

 

انواع روش های جراحی کردن بینی :

جراحان بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از تکنیک های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

در این روش عمل جراحی بینی ، جراح بینی دید مستقیم برای اعمال تغییرات داشته و احتمال بروز غیر قرینگی در آن بسیار کم می باشد.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی می باشد، مدت زمان این روش حدود 15 دقیق کمتر از جراحی بینی باز بوده و تورم آن نیز کمتر می باشد.

قیمت جراحی بینی چقدر می باشد؟

قیمت جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه بیمارستان ، هزینه پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه عکسبرداری ها و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینی – بهترین جراح بینی )