اهداف جراحی ترمیمی بینی

اهداف جراحی ترمیمی بینی

اهداف جراحی ترمیمی بینی در افراد مختلف متفاوت می باشد . گاهی برخی از افراد بعد از انجام دادن جراحی زیبایی بینی از نتیجه جراحی خود رضایت کامل ندارند و ممکن است بینی آن ها بعد از جراحی بینی با چهره آن ها تناسب کافی را نداشته باشد . همین علت سبب می شود که فرد به فکر جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح فرم بینی خود داشته باشد .

جراحی ترمیمی بینی نسبت به سایر جراحی های بینی ( بینی های گوشتی و استخوانی) کمی دشوارتر می باشد و جراح بینی لازم است تا در حین جراحی مهارت لازم و کافی را داشته باشد تا بتواند به درستی ایراداتی که جراحی اولیه سبب آن شده است را برطرف کند.

انجام جراحی ترمیمی بینی در افرادی که جراحی اولیه آن ها از نوع فانتزی و عروسکی بوده است بسیار دشوارتر می باشد ،زیرا در حین جراحی بینی فانتزی ،جراح بینی برای دادن فرم ،بینی فرد را بسیار نازک می کند. همین امر سبب می شود که برای ترمیم بینی های عروسکی و فانتزی جراح بینی مهارت خاص داشته باشد .

اهداف-جراحی-ترمیمی-بینی

نکاتی در خصوص اهداف جراحی ترمیمی بینی

انتخاب جراح بینی خوب در نتیجه جراحی ها ترمیمی بسیار مهم می باشد زیرا همانطور که گفته شد موفقیت در این جراحی بینی بسته به مهارت جراح بینی دارد .

در این جراحی ،جراح بینی ابتدا ،به بررسی بینی فرد می پردازد و در رابطه با نحوه جراحی و نتیجه آن با بیمار خود به طور کامل صحبت می کند تا بعد از جراحی ترمیمی بینی فرد بیمار انتظارات واقع بینانه و معقولی از نتیجه جراحی خود داشته باشد .

در برخی موارد در جراحی بینی اولیه جراح زیبایی بینی در حین جراحی به نکات ریزی توجه نکرده است که این امر موجب شده است که ، نقص های کوچکی پس از جراحی در بینی ایجاد شود و افراد پس از جراحی رضایت کامل را از نتیجه جراحی نداشته باشند در نتیجه در هنگام جراحی زیبایی بینی خود باید در انتخاب جراح بسیار توجه نمایید .

اهداف ترمیم بینی

می توان گفت جراحی ترمیمی بینی با اهداف مختلفی انجام می شود .گاهی افراد پس از انجام جراحی ترمیمی بینی خود با مشکلاتی از قبیل گرفتگی بینی به دلیل انحراف تیغه میانی بینی ،کجی بینی و مشکلات تنفسی مواجه می شوند که سبب اختلال در نفس کشیدن فرد می گردند . در نتیجه فرد برای رهایی از این مشکل اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کند .

همچنین در برخی موارد پس از انجام جراحی بینی فرد از ظاهر بینی خود ناراضی می باشد به عنوان مثال گاهی  بینی بیش از حد کوچک می شود و یا نوک بینی حالت افتاده پیدا می کند که در نیتجه فرد تصمیم به جراحی بینی ترمیمی خود می گیرد.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینیبهترین جراح بینی )