عمل جراحی انحراف بینی

عمل جراحی انحراف بینی :

تیغه بینی که دقیقا در وسط صورت جای دارد ممکن است بر اثر فشار ، برخورد ضربه ، شکستگی ، دستکاری پی در پی و علل مادر زادی از حالت طبیعی خود خارج شود . در این وضع بینی منحرف شده و فرم کجی به خود می گیرد با کمک عمل جراحی انحراف بینی می توان حالت منحرف بینی را درمان کرده و وضعیت مناسب و همواری به بینی بخشید.

خانم دکتر سوسن سکوتی جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی با ارائه کلیه خدمات تخصصی در حوزه جراحی بینی اطلاعات مفید را در این باره در اختیارتان می گذارد .

بینی منحرف اشکالاتی دارد که مهم ترین آنها مسدود شدن راه های هوایی بینی یا تنگ شدن معابر تنفسی است به این معنا که در سمتی که بینی کج شده ، آن دریچه گرفتگی خواهد داشت و در موارد شدید ترِ انحراف ، هر دو دریچه و حفره مسدود می شوند .

عمل جراحی انحراف بینی

چگونگی عمل جراحی انحراف بینی :

برای شروع عمل جراحی انحراف بینی لازم است از بی هوشی کمک گرفته شود و برای پیشبرد جراحی لازم است برش های اولیه در کناره پره ها و در پایین سپتوم زده شود پس از بلند کردن پوست بینی بافت های غضروفی و اسکلتی دستکاری می شوند و به وضع معمول باز می گردد تا مشکلات ساختمان بینی رفع گردد ؛

بعد از رفع مشکلات اسکلت بینی و بخش های غضروفی و بهبودی عملکرد و فرم بینی ، پوست به جایگاه خود باز می گردد و به کمک بخیه فیکس می شود .

طی این جراحی ،  جراح بینی موانع تنفسی ناشی از انحراف سپتوم را درمان می کند و جراحی زیبایی بینی را در صورت خواست بیمار انجام می دهد .

پس از آن اجزای پانسمان در محل های مورد نظر جایگذاری می شوند . بیمار پس از ریکاوری مرخص شده و لازم است اقدامات پس از عمل جراحی انحراف بینی طبق نظر پزشک و وضع بیمار انجام پذیرد .

مزایای عمل جراحی انحراف بینی

مزایای عمل جراحی انحراف بینی عبارتند از :

  • بهبود وضعیت کانال های هوایی
  • درمان مشکلات ناشی از گرفتگی بینی
  • بهبود ظاهر بینی و ایجاد فرم صاف و مناسب در ساختار بینی
  • زیبایی کلی چهره به دلیل رفع ایراد این عضو برجسته و افزایش جذابیت سایر اعضای صورت

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینیبهترین جراح بینی )