بینی گوشتی

بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی اطلاق می شود که پوستی چرب و ضخیم و غضروف هایی ضعیف و استخوان هایی کوتاه دارد و نکته ای که در عمل جراحی بینی های گوشتی بسیار مهم است تقویت بافت غضروفی آنها با استفاده از گرافت هایی می باشد.

که این غضروف از سپتوم خود بیمار تهیه می شود و باعث فرم دهی بهتر و پیشگیری از ایجاد عوارضی مانند افتادگی بعد از عمل بینی یا برگشت پذیری در بینی های گوشتی می شود.

نکته خیلی مهم علاوه بر تبحر و تجربه کافی جراح بینی در انجام عمل بینی گوشتی ، خواست های واقع گرایانه بیمار می باشد.

بیمار باید بپذیرد که کوچک کردن بینی در بینی های گوشتی با محدودیت هایی مواجه است و افرادی که خواهان کوچک کردن بیش از حد بینی خود می باشند معمولا دچار عوارض و مشکلات تنفسی بعد از جراحی زیبایی بینی می شوند.

در مورد مراقبت های بعد از عمل بینی نیز این بینی ها قدری حساس تر هستند و ممکن است نیاز باشد چسب را به مدت طولانی تری استفاده کنند، ممکن است نیاز به تزریق آمپول به داخل بینی باشد و یا استفاده از یک سری از داروها بعد از عمل بینی را داشته باشند.

در هر حال جراحی بینی گوشتی صبر و حوصله زیادی را از طرف بیماران می طلبد ولی غریب به اتفاق این بیماران از انجام این عمل بینی سود می برند.

بینی گوشتی

جراحی بینی های گوشتی چگونه انجام می شود

اغلب افراد از عمل بینی گوشتی خود منصرف می شوند چرا که فکر می کنند بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی بازخواهند گشت.

درصورتی که اگر بینی گوشتی به صورت ماهرانه و با تبحر کافی انجام شود دیگر دچار عوارض مختلف و افتادگی نمی شود. اگر در هنگام عمل بینی از پایه غضروفی مناسبی برای بینی استفاده شود دیگر افتادگی پیش نخواهد آمد.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی چیست

بین عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی یک تفاوت بارز وجود دارد که آن زمان نتیجه دادن جراحی بینی می باشد. نتیجه عمل بینی در بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی سریع تر بروز می کند.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بینی های گوشتی به دلیل اینکه غضروف کمتری دارند نمی توانند خیلی دچار تغییر و دگرگونی شوند.

جراحی بینی گوشتی می تواند ظاهر بینی را تغییر دهد و ظاهر آن را نیز زیبا کند، در جراحی بینی های گوشتی نباید انتظار بینی فانتزی یا عروسکی داشته باشید.

هرچند که بهترین جراح بینی تمام سعی خود را برای زیبایی و نازکی پره ها و برای صاف کردن تیغه بینی خواهد کرد. البته یکسان بودن سوراخ های بینی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در جراحی بینی گوشتی انتخاب جراح بینی خوب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینیبهترین جراح بینی )