گچ بینی

گچ بینی

گچ بینی یا اسپلینت بینی نوعی آتل پلاستیکی می باشد که پس از عمل جراحی زیبایی بینی برای محافظت از بینی استفاده می شود، این نوع محافظ همچنین به استخوان و غضروف بینی کمک می کند که تا بهبودی از محل خود جابه جا نشود و تغییر شکل ندهد.

اسپلینت بینی بلافاصله بعد از رینوپلاستی توسط جراح بینی بر روی بینی قرار داده می شود و پس از گذشت یک هفته از عمل جراحی بینی برداشته می شود.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که بعد از جراحی بینی مراقب باشید که اسپلينت بيني خیس نشود چرا که خیس شدن اسپلینت موجب شل شدن آن و تحت تاثیر قرار دادن نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی می شود.

همچنین با خیس شدن اسپلینت یا گچ بینی پوست بینی دچار خارش وسوزش می شود و ممکن است از بینی جدا شود، این مشکل تحمل اسپلینت را برای تان دشوار می کند پس بسیار مراقب باشید.

 

گچ بینی

 

انواع اسپلینت بینی

اسپلینت خارجی بینی بر روی بینی قرار می گیرد و به کاهش تورم و فرم دهی بینی کمک می کند.

اسپلینت داخلی بینی نیز برای بیمارانی که عمل انحراف بینی انجام داده اند قرار داده می شود تا تیغه بینی را در جای خود نگه دارد و خونریزی را کاهش می دهد.

گچ بینی چند روز بر روی بینی قرار می گیرد؟

معمولا گچ بینی یا اسپلینت حدود 7 روز بر روی بینی قرار دارد می شود و پس از این مدت بیمار برای برداشتن اسپلینت و بخیه به مطب جراح بینی خود مراجعه می کند.

قبل از برداشتن گچ بینی چه باید کرد؟

معمولا بهترین جراح بینی به بیمار توصیه می کند برای جدا کردن راحت اسپلینت از بینی در روز مراجعه برای برداشتن آن حتما استحمام کنند تا اسپلینت به خوبی خیس شود.

اما به هیچ وجه به اسپلینت بینی دست نزنید و فقط استحمام کرده و پس از آن به جراح زیبایی بینی مراجعه کنید.

بعد از برداشتن گچ بینی

پس از اینکه اسپلینت بینی برداشته شد بینی خود را مشاهده کنید تا نتیجه نهایی را ببینید، البته به این نکته توجه کنید که تورم بینی تا یک سال بر روی بینی وجود دارد و تا مدتی بعد از برداشتن گچ بینی توصیه می شود از چسب بینی استفاده کنید.

با رعایت موارد فوق بهترین نتیجه را از انجام جراحی رینوپلاستی به دست آورید، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سوسن سکوتی یکی از بهترین جراحان بینی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دکتر سوسن سکوتی

جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

( جراحی زیبایی بینی – بهترین جراح بینی )