جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

بینی برخی از افراد در اثر اصابت ضربه در پی ورزش های رزمی، یا در اثر سانحه تصادف و یا افتادن بر زمین دچار شکستگی بینی می شوند. این شکستگی ممکن است باعث تغییر شکل در ظاهر ساختمان بینی شود، که افراد می توانند با جراحی بینی این مشکل ظاهری بینی خود را رفع کنند.
باید در نظر داشته باشید که بینی های شکسته بهتر است بلافاصله بعد از شکستگی درمان و تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند، زیرا در روزهای اول آسیب، بینی بیشترین آمادگی را برای ترمیم شدن دارد.

هنگام شکستگی بینی چه اتفاقی می افتد؟

هنگام شکسته شدن بینی، غضروف ها و استخوان بینی تحت تاثیر ضربه قرار می گیرد، و ایجاد لخته خونی در تیغه بینی می کند که باعث بروز مشکلات تنفسی می شود. فرد در این حالت سریعا باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند. شکسته شدن تیغه بینی باعث بروز مشکلات ظاهری در بینی فرد می شود که می توان این مشکلات را با جراحی بینی رفع کرد.

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

عوارض شکستگی بینی

  • تورم و کبودی در اطراف بینی و صورت فرد
  • خونریزی بینی
  • انحراف تیغه بینی
  • ترک خوردگی و چرخش بینی
  • مسدود شدن سوراخ های بینی و مشکلات تنفسی

رینوپلاستی بینی های شکسته

برای درمان بدشکلی بینی های شکسته می توان با جراحی بینی یا همان رینوپلاستی شکل بد بینی را اصلاح کرد، این عمل جراحی باید توسط یک جراح بینی باتجربه انجام گیرد، در عمل جراحی بینی های شکسته، جراح با برداشتن تیغه و غضروف های آسیب دیده و یا در صورت امکان با اصلاح آن ها، ساختمان بینی را به حالت قبلی برمی گرداند، همینطور راه تنفسی بیمار اصلاح می شود. این عمل مناسب افرادی است که از گذشته مشکل تنفسی و یا انحراف بینی داشته اند و یا از شکل ظاهری بینی خود راضی نبوده اند، زیرا در یک جلسه جراح با رفع مشکل شکستگی بینی می تواند مشکلات قبلی بینی را هم اصلاح کند.

سیتوپلاستی بینی های شکسته

در روش جراحی سیتوپلاستی جراح برای توازن دو حفره بینی، انحراف تیغه بینی را اصلاح می کند، در پی بسیاری از شکستگی های بینی احتمال انحراف تیغه بینی بسیار بالا است، در این حالت ممکن است یک یا هر دو حفره ی بینی مسدود شود، مسدود شدن حفره های بینی مشکل اساسی در تنفس فرد ایجاد می کند.

ممکن است هر دو عمل برای فرد لازم باشد که طبق تشخیص جراح زیبایی شما نسبت به شدت شکستگی، نوع عمل شما مشخص می شود.

برخی از خدمات دکتر سکوتی جراح زیبایی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی

و…

با تشکر مدیریت سایت دکتر سوسن سکوتی جراحی زیبایی بینی

ارسال پاسخ

سه × چهار =